19 C
Lefkoşa
Perşembe, Nisan 15, 2021
spot_img
spot_img
spot_img

Oyuncu Armie Hammer tecavüzle suçlanıyor! İddialar akıl alır gibi değil…

ABD’li aktör Armie Hammer 2017’de Los Angeles’ta bir kadına TACAVÜZ etmekle suçlandı. Adı sadece EFFİE olarak açıklanan 24 yaşındaki kadın, suçlamayı video konnferans yöntemiyle düzenlenen bir basın toplantısında yaptı. 34 yaşındaki aktör suçlamaları reddetti. Avukatı, suçlamaların “şoke edici” olduğunu ve Hammer’ın “gerçekleri açıklama fırsatını memnuniyetle karşıladığını” belirtti. Los Angeles Polisi ise, Hammer’ın 3 Şubat’ta başlatılan bir cinsel saldırı suçlamasında zanlı olduğunu bildirdi.

GÖZYAŞLARINA BOĞULDU

ABD’li aktör Armie Hammer, 2017’de Los Angeles’ta bir kadına tecavüz etmekle suçlandı. Adı sadece Effie olarak açıklanan 24 yaşındaki kadın, suçlamayı video konferans yöntemiyle düzenlenen bir basın toplantısında yaptı. Effie, The Social Network (Sosyal Ağ) ve Call Me By Your Name (Beni Adınla Çağır) gibi filmleriyle tanınan aktöre yönelik suçlamaları, önceden hazırlanmış bir açıklamadan okurken gözyaşlarına boğuldu.

KADININ İDDİALARI NELER? 

Açıklamayı tanınmış kadın hakları avukatı Gloria Allred ile birlikte yapan Effie, Hammer ile 2016’da 20 yaşındayken Facebook üzerinden tanıştığını söyledi. Effie “Ona hemen aşık oldum” derken, ilişki ilerledikçe Hammer’ın “kendisi üzerinde manipülasyon taktikleri kullandığını” iddia etti. Effie, “Gittikçe şiddet dolu bir tutum takınırken, ona olan bağlılığımı sınamak için en sonunda sınırlarımı aştı” dedi. Kadın ayrıca, Hammer’ı “psikolojik, duygusal ve cinsel şiddet” uygulamakla suçlarken, 24 Nisan 2017’de tecaviüze uğradığını iddia etti.

“KAÇMAYA ÇALIŞTIM AMA İZİN VERMEDİ”

Effie “Armie Hammer Los Angeles’ta bana saatlerce tecavüz etti, kafamı tekrar tekrar duvara vurup, yüzümü yaraladı. Bu arada kaçmaya çalıştım ama bana izin vermedi. Beni öldüreceğini düşündüm. Sonra bana ne olduğuna aldırmadan çekip, gitti. Tamamen şoke olmuştum ve sevdiğim birinin bana bunu yaptığına inanamıyordum” dedi. Effie iddia ettiği tecavüz olayının ardından, intiharı düşünmeye başladığını ve daha önce konuşmadığı için “büyük bir suçluluk duyduğunu” belirtti.

AVUKATI: TAMAMEN RIZASIYLA  

Hammer’ın avukatı Andrew Brettler BBC’ye yolladığı yazılı açıklamada, iddiaları reddetti. Brettler, aktörün söz konusu kadınla ilişkisinin “tamamen rızaya dayalı olduğunu” savundu. Avukat ayrıca BBC’ye, şikayetçi kadın tarafından gönderildiği iddia edilen ve aşırı cinsel davranışlar öneren telefon mesajlarının ekran görüntülerini yolladı. Brettler, müvekkilinin kadına kendisiyle böyle bir ilişkiyi sürdürmek istemediğini net bir şekilde söylediğini savundu. BBC Türkçe’nin aktardığına göre açıklamada, “İlgi arayışı için, yanlış tavsiyelerle açtığı dava sadece cinsel şiddetin gerçek kurbanlarının adalet önüne çıkartılmasını ve hak ettikleri adalete ulaşmalarını daha da zorlaştıracak” da denildi.

“KABURGALARIMI YEMEK İSTEDİ” 

Hammer’ın eski kız arkadaşı, oyuncu hakkında ortaya atılan iddiaları destekleyecek açıklamalar yapmıştı. Hammer’la hazirandan ağustosa kadar ilişki yaşayan Courtney Vucekovich, ilişkileri sırasında Hammer’ın bazı tuhaf davranışlarının olduğunu ancak bunların üstüne tekrar düşünmediğini ve görmezden geldiğini açıkladı. Vucekovic, Hammer’ın “Senden bir ısırık almak istiyorum’ dediğini, elini az da olsa kestiğinde emmek ya da yalamak istediğini belirtti ve şöyle konuştu: “Kaburgamı kırmak ve barbeküde pişirip yemek istediğini söylemişti. Dişlerinde deri bulunma düşüncesini seviyor.”

Popüler Haberler

Son Yorumlar