17.9 C
Lefkoşa
Cumartesi, Mayıs 8, 2021
spot_img
spot_img
spot_img

Tufan Erhürman: “Krizin bir yöneteni var mı da ‘seçim zamanı değil’ diyorlar?”

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, erken seçim ile ilgili tartışmaları değerlendirerek, mevcut yöneticilerin ülkedeki krizi yönetemediğini, hal böyleyken de ‘seçim zamanı değil’ şeklinde tepki gösterenlerin de krizin çözülmesi noktasında yardımcı olmadığını söyledi.

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman tv2020’de yayınlanan ‘Güne Merhaba’ programına katılarak Çiğdem Aydın’ın sorularını yanıtladı.

Başbakan Ersan Saner’in dün İskele’de “Seçim Nisan 2022’de gerçekleştirilsin” açıklamasının ardından erken seçim tartışmaları yeniden alevlendi.

“HÜKÜMET KRİZİ YÖNETEBİLİYOR MU DA SEÇİM ZAMANI DEĞİL?”

Konuyla ilgili yöneltilen bir soruya CTP Lideri Erhürman, ‘seçim zamanı değil’ şeklindeki tepkilere karşılık olarak “Hükümet, krizi yönetebiliyor mu da seçim zamanı değil?” sorusunu sordu.

Ülkede yaşanan krizin yönetilmesi noktasında mevcut yöneticilerin çaresiz kaldığına işaret eden Erhürman, “Şimdi değilse ne zaman?” şeklinde tepki gösterdi.

“2020 MART’TAN BU YANA ‘KRİZ VAR’ DİYORUZ, ‘NE KRİZİ’ DİYORLARDI”

Koronavirüs salgınının pandemi olarak duyurulmasıyla birlikte Mart 2020’den bu yana CTP olarak birlikte hareket edilmesinin gerekliliğine vurgu yaptıklarını söyleyen Erhürman, dönemin Başbakanı olan Ersin Tatar’ın “Ne krizi?” şeklinde yanıt verdiğini şimdiyse krizle baş başa kaldığımızı belirtti.

“3 MİLYAR TL’LİK PROTOKOL İMZALADILAR, TURİZM VE ÇİFTÇİYE AYRILAN RAKAMLAR KOMİK”

Türkiye ile 3 milyar 250 milyon TL’lik protokol imzalandığını fakat ihtiyaç duyulan sektörlere çok az bir miktar ayrıldığını, özellikle de turizm ve çiftçiye ayrılan rakamın komik seviyelerde olduğunu aktaran Erhürman, ne yapılması gerektiğini her zaman ‘testi kırılmadan önce söylediklerini’ ifade etti.

“EYLEMLER BAŞLADI, ÜRETİCİLER SOKAKTA”

Sağlıkta, eğitimde ve turizmde eylemlerin başladığının altını çizen CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, “Çıkıp diyorlar ki, ‘seçim zamanı değil’, şimdi değilse ne zaman?” dedi.

Hayat pahalılığı ödeneğinin durdurulması konusuyla ilgili de konuşan Erhürman, “Anayasaya aykırı olduğunu bile bile kanun hükmünde kararnameyle hayat pahalılığı ödeneğiyle ilgili kararı çıkarttılar” ifadelerini kullandı.

“EKİM AYINDA YAPACAKLARI KURULTAYIN TARİHİ ALLAH KELAMI DEĞİL”

Kurultaylara öncelik verdiklerini bu nedenle Ekim ayında gerçekleştirilmesi planlanan genel seçimi ertelemek istediklerini söyleyen Erhürman, UBP Kurultayı için belirlenen Ekim ayının “Allah kelamı olmadığını” vurgulayarak ülke menfaati için erken bir tarihe çekebileceklerini söyledi.

“ONLARIN BİLECEĞİ İŞ”

Aynı zamanda UBP’nin parti içi konusu olması nedeniyle cümlelerini ‘onların bileceği iş’ şeklinde tamamlayan Tufan Erhürman, “Erkene çekebilirler ama bu bana düşmez, onların bileceği iş” dedi.

Popüler Haberler

Son Yorumlar